Чому гниють гроші і як проводиться обмін згнилих євро

Паперові купюри не є найнадійнішим матеріалом. Вони легко піддаються різноманітним ушкодженням. Особливо це стосується іноземної валюти, яка підлягає тривалому зберіганню в будинку – не завжди можливо створити умови, за яких папір навіть за кілька років залишиться в належному стані. І багато людей стикаються з такою проблемою, як поява гниття на купюрах.

Виводити його самостійно категорично не рекомендують. Агресивні хімічні сполуки можуть погіршити стан банкноти. Тому краще відразу здійснити обмін євро, що загнило, обравши компанію, яка пропонує найбільш вигідні для вас умови.

Причини появи слідів цвілі на купюрах

Люди часто вибирають зберігати великі суми іноземної валюти вдома. Так гроші залишаються доступними для обміну або використання в будь-який час. Однак є серйозний ризик: у домашніх умовах важко забезпечити правильне зберігання купюр. А папір легко піддається різним ушкодженням, у тому числі й появі плісняви на поверхні.

Найчастіше на євро з’являються сліди гнилі, якщо існує підвищена вологість у місці зберігання купюр. Все тому, що їх можуть залишати в:

  1. Підсобних приміщеннях, захованих надійно від сторонніх очей, а також у підвалах і коморах заміських будинків. Холод та вогкість роз’їдають паперові купюри.
  2. Під землею. Нерідко бувають ситуації, коли велика сума складається в целофановий пакетик і закопується на городі. Рясні опади та загалом підвищена вологість у ґрунті призводять до появи цвілі на поверхні купюр.

Особливості обміну згнилих євро

Якщо ви виявили сліди гнилі та плісняви на купюрах, обов’язково своєчасно обміняйте їх на нові цілі банкноти. Оскільки шкідливі мікроорганізми швидко розвиваються на папері. І вивести їх хімічними речовинами досить складно. Більше того, деякі агресивні з’єднання можуть ще більше пошкодити цілісність євро, через що їх обмін буде неможливим.

Віднести гроші для обміну можна до найближчого банку. Фінансова організація здійснює процедуру інкасо, за якою євро відправлять до країни, де купюру було надруковано, для проведення аналізу. Ця процедура вважається не лише тривалою (може забирати кілька тижнів), а й невигідною для власника банкнот. Бо комісія банку становить близько 20%.

У той час, як обмін євро, що згнили, у спеціальних компаніях здійснюється буквально за кілька хвилин вже на першій зустрічі. А умови вигідні насамперед клієнтам фірми – комісії становлять трохи більше 5%. Головне заздалегідь домовитися про зустріч із представником компанії, попередньо підібравши сервіс, якому можна довіряти.

Call Now Button