Чи можна використати потерті долари

Купюри сьогодні виготовляються за спеціальною технологією, що запобігає швидкому пошкодженню паперу. Вони просочуються розчинами, що підвищують стійкість банкноти до підвищеної вологості у приміщенні, впливу ультрафіолету або навіть відкритого вогню.

У той же час, при частому використанні або неправильному зберіганні ви можете виявити у себе в гаманці або в іншому місці заощадження валюти потерті долари. Чи можна використовувати таку купюру для оплати товарів чи послуг? І за яких умов здійснюється обмін ушкодженої банкноти? Ми підготували відповіді на ці запитання.

Чи приймають потерті долари

У ряді випадків поява невеликих потертостей на банкноті не псує її зовнішній вигляд. А значить, купюра може використовуватись для:

  • оплати товарів та послуг;
  • обміну її на іншу валюту.

При цьому, якщо пошкодження досить серйозні, в магазинах або обмінних пунктах можуть відмовитися приймати долари. А торговельні автомати тяжко приймають навіть банкноти з невеликими ушкодженнями.

На щастя, старі долари сьогодні можна легко обміняти. І для цього навіть не обов’язково звертатися до банку, очікуючи на відповідь кілька тижнів або місяців. Набагато швидше і вигідніше звернутися до компаній, що спеціалізуються на обміні потертих доларів. Ви можете домовитись про зустріч з експертом для оцінювання банкноти на будь-який зручний для вас час.

Якщо купюра відповідає ряду вимог, її відразу поміняють на цілу і нову. Хіба з утриманням невеликої комісії: від 3%.

Які купюри не підходять для обміну?

Ми вже говорили, що перед здійсненням обміну потертих доларів необхідно провести експертизу банкноти. Є низка вимог, яким має відповідати купюра. І насамперед це стосується її стану. Ви отримаєте нову банкноту, якщо більш ніж 50% зіпсованої можна ідентифікувати.

Якщо пошкодженою є більше половини поверхні банкноти, компанії будуть змушені відмовити вам в обміні. Це ж стосується й банків – для експертизи та заміни старої валюти допускаються лише купюри, що пошкодилися менш ніж на 50%. У такому разі можна розраховувати на процедуру інкасо, яка забирає більше часу, оскільки пошкоджені долари вирушають до країни, де їх було надруковано. На отримання нових банкнот може піти кілька тижнів і навіть місяців.

Купюри можуть пошкодитись при неправильному зберіганні, частому використанні або просто природним шляхом. Особливо це стосується старих банкнот. При цьому наявність пошкоджених доларів не означає, що ці гроші назавжди втрачені. Ви можете повністю відновити вартість валюти, звернувшись до спеціалізованих компаній. Головне знайдіть надійну перевірену фірму, умови співпраці з якою вам повністю підходять. Заздалегідь ознайомтеся з комісією, термінами обміну старої валюти, методами оцінювання купюри тощо.

Call Now Button