Де сьогодні змінюють пошкоджені купюри

Якщо у вас у гаманці або в домашніх заощадженнях знаходиться іноземна валюта, рано чи пізно вона може пошкодитись. Папір – досить крихкий матеріал, що піддається впливу підвищеної вологості, хімічних сполук тощо.

Якщо пошкоджену купюру не приймають при оплаті товарів чи послуг або в обмінних пунктах, необхідно шукати спеціалізовані сервіси, які здійснюють заміну зношеної банкноти.

Як пошкоджуються банкноти

Під ушкодженнями банкнот зазвичай мається на увазі:

  1. Порушення цілісності купюри. Якщо носити гроші з ключами або іншими гострими предметами, то є великий ризик порвати папір.
  2. Стирання фарби. Може спостерігатися з часом (особливо якщо купюра використовувалася часто) або, наприклад після прання, контакту з різними хімічними сполуками, що виводять фарбу.
  3. Поява плісняви на папері. Шкідливі мікроорганізми з’являються на папері через неправильне зберігання грошей, наприклад, в умовах підвищеної вологості.
  4. Забруднення купюри. Там можуть залишатися сліди чорнила, дитячі малюнки фломастером тощо.

Де можна замінити пошкоджену валюту

Щоб замінити пошкоджені (промальовані, порвані чи випрані) купюри, можна звернутися безпосередньо до банку. Абсолютно всі фінансові установи такого типу пропонують процедуру інкасо. Вони забирають пошкоджені гроші та відправляють їх до країни, де купюри було надруковано. Сам банк не може проводити експертизу пошкодженої валюти, що помітно продовжує процес оцінювання банкнот. Оскільки пересилання та аналіз експертами можуть затягтися на кілька тижнів чи навіть місяців.

Ще один спосіб заміни пошкодженої купюри – спеціалізовані компанії, в яких працюють експерти з оцінки пошкоджених банкнот. Після ретельного аналізу кожної купюри відразу ж відбувається заміна. Тобто вам не доведеться чекати не те що кілька тижнів чи місяців, а й навіть кілька днів. Буквально на першій зустрічі з оцінювачем (за умови, що вдалося зберегти від 55% та більше поверхні купюри) ви отримаєте на руки нові банкноти.

На яких умовах здійснюється заміна зношеної валюти

Важливим є ознайомлення з умовами заміни ушкоджених доларів чи євро. Це є ключовим критерієм при виборі компанії для подальшої співпраці. І це одна з причин, чому (особливо за необхідності замінити велику суму) люди відмовляються від процедури інкасо – банки часто запитують досить велику комісію. Вона може становити близько 20% загальної суми, що призводить до значних фінансових втрат.

Як правило, компанії, що спеціалізуються на заміні зношених доларів або євро, виставляють порівняно невелику комісію – від 3% та більше. Остаточний розмір комісії за послугу обміну залежатиме від того, яку валюту ви змінюєте, наскільки вона є пошкодженою, яку суму потрібно замінити і т.і.

Call Now Button