Коли актуальний обмін випраних євро

Нерідко разом із штанами, куртками чи піджаками у прання вирушають ключі, документи та, звичайно, гроші. Якщо вони перебувають у гаманці, ризику пошкодити банкноту значно менше. А ось якщо ви просто зберігаєте паперові купюри в кишені, вода, пральний порошок і віджимання можуть не пощадити їх.

На щастя, випрані гроші, у тому числі й іноземну валюту, можна обміняти на абсолютно нову та цілу. Давайте докладніше розберемо, у яких ситуаціях актуальний обмін випраних євро.

Коли проводять обмін випраних євро

Далеко не завжди випрані євро треба міняти. Ви можете дістати з барабана пральної машини цілі купюри. Ну хіба що у мокрому стані. У такому випадку достатньо просто правильно висушити банкноти, ретельно розрівнявши їх. Краще не залишати купюри на батареї, оскільки вони скривляться і набудуть некрасивого вигляду. Промокніть паперові гроші сухим рушником та просушіть на делікатному режимі через праску. Або під пресом у теплому сухому місці.

Однак у низці ситуацій випрані євро явно потребують обміну. Оскільки скористатися такими грошима для покупки або поміняти їх на гривні в обмінниках вам не вдасться. Це актуально, якщо:

  1. У процесі прання з купюри злізла фарба: повністю або потьмяніла настільки, що не до кінця стає видно зображення на папері.
  2. Купюра порвалася. Навіть якщо дефект незначний, згодом може розростатися. Краще не заклеювати гроші скотчем, а поміняти їх.
  3. Ви використовували відбілювач, який залишив білі плями на банкноті. Це прирівнюється до фарбування купюри, і вона потребує заміни.

Як обміняти випрані євро

Обмін іноземної валюти ускладнюється тим, що для аналізу її поточного стану та, відповідно, вердикту – чи можна поміняти купюри, необхідно відправити гроші до країни, де їх було надруковано. Таку умову висувають банки, які пропонують своїм клієнтам процедуру інкасо.

Усі ці транзакції можуть тривати кілька тижнів. І то не факт, що ви наприкінці отримаєте нові цілі купюри. А якщо й отримаєте, то банк виставляє комісію близько 20% від суми, яку ви обмінюєте. Погодьтеся, не зовсім вигідні умови.

Саме тому частіше люди, які зіткнулися з проблемою пошкодження іноземної валюти, звертаються до спеціалізованих компаній, які займаються обміном на більш вигідних умовах. Вони беруть комісію 4-5%. У штабі працюють фахівці, які за першої ж зустрічі проводять комплексний аналіз стану банкноти. І скажуть – чи можливо укласти угоду.

Тобто процедура обміну триває буквально кілька хвилин – вам не доведеться чекати на результат тижнями. Все, що потрібно, – знайти компанію, якій можна довіряти. Звертайте увагу на досвід роботи фірми, умови обміну, якість сервісу тощо.

Call Now Button