Порвати паперову купюру досить просто. Можна роками акуратно та правильно зберігати її, а, взявши до рук один раз, пошкодити. Часто причиною дефекту є прання, зберігання грошей у кишені із гострими предметами (наприклад, ключами). А скільки людей стикаються із такою проблемою, коли гроші знайшли маленькі діти! На щастя, якщо більшу частину купюри можна ідентифікувати, не все втрачено. Сьогодні існує безліч способів, що дозволяють здійснити навіть обмін порваних фунтів.
Перша реакція на порвану купюру у багатьох людей – старий добрий скотч. Хочеться спробувати усунути проблему самостійно – заклеївши пошкодження у домашніх умовах. Проте таке рішення має кілька недоліків:
Якщо порвалася одна купюра і пошкодження незначне, можна вдатися до цього методу. Однак діяти варто максимально обережно та акуратно. У разі коли йдеться про появу дефектів на кількох банкнотах, краще не намагатися вручну відновити їх, а зробити обмін порваних фунтів через спеціальні сервіси.
Порвані фунти не варто викидати і не завжди можна акуратно заклеїти. На щастя, сьогодні існує безліч способів отримати замість зіпсованої купюри абсолютно цілу і нову. Обмін порваних фунтів пропонують усі українські банки. Вони виконують процедуру інкасо – офіційну заміну іноземної пошкодженої валюти через країну, де її було надруковано.
Серед переваг – простота оформлення, варто просто зайти до найближчого відділення банку. Однак мінусів все ж таки більше:
Тому більш вигідним і раціональним рішенням буде звернення до спеціальних компаній, які займаються обміном старої валюти. Порвані фунти через них можна обміняти вже за першої зустрічі зі співробітником фірми. Фахівець ретельно вивчить стан банкноти і, якщо він відповідає основним критеріям, обміняє її на нову. У цьому випадку комісія становить близько 3-5%, а ліміту у сумі немає.