Обмін зношеної старої валюти сьогодні здійснюється як у банках, так і через приватні компанії, які спеціалізуються на оцінюванні пошкоджених банкнот та заміні їх новими. При цьому, у ряді випадків, звертаючись за такою послугою, ви можете зіткнутися з відмовою. Що її формує? І в яких випадках ні приватні компанії, ні великі державні банки не розглядають можливість замінити купюри, якщо ті були помальовані, поранені, стерті? Давайте докладніше розберемо причини відмови.
Перша і найпоширеніша причина, через яку вам можуть відмовити при обміні зношеної валюти. Важливо, щоб при оцінюванні банкноти фахівці могли впізнати та ідентифікувати більшу її частину, тобто від 50%.
Якщо ж навпаки – більша частина купюри пошкодилася настільки, що не розпізнається, обмін провести неможливо. Все тому, що стає складно:
Зазвичай у компаніях, які займаються обміном зношеної валюти, працюють фахівці, здатні не лише оцінити ступінь пошкодження банкнот, а й визначити: чи оригінал перед ними чи підробка? І якщо з’являється хоча б найменша підозра на шахрайство, обмінні пункти можуть відмовити в операції.
На це зазвичай можуть вказувати:
Більше того, у такому разі фахівці не лише відмовляють в обміні, а й просто зобов’язані повідомити про можливе підроблення правоохоронні органи.
Плями від чорнила, фарби, ряду інших речовин, якщо вони не займають більшу частину банкноти, не заважають її оцінювати. Однак, якщо пошкодження були завдані небезпечними хімічними сполуками, які можуть негативно впливати на життя та здоров’я людини, експерти не візьмуть гроші на перевірку. І, відповідно, не зможуть у такому разі провести обмін зношеної валюти.
Обмін старої валюти – послуга, яка має здійснюватися на офіційній основі. Тобто ви звертаєтесь до зареєстрованих компаній. І, звичайно, маєте підписати з ними договір. А для цього – продемонструвати документи, що підтверджують вашу особу.
Якщо у вас відсутні документи, деякі компанії можуть відмовити в обміні.
Як правило, приватні компанії вказують, що вони можуть відмовити в обміні зношеної валюти з тих чи інших причин. Навіть якщо об’єктивно гроші підлягають обміну – тобто не є пошкодженими більш, ніж наполовину.
Тому заздалегідь ознайомтеся з усією внутрішньою «кухнею». Вивчіть правила, які діють у конкретному обмінному пункті. Деякі з них, наприклад, більш суворо ставляться до стану банкнот, ніж інші.