Куди йти міняти зношені дойч марки

Пошкоджені німецькі марки не підходять для оплати товарів чи послуг, а також обміну їх на іншу валюту. Такі купюри стають просто недійсними і можуть використовуватися хіба що для колекціонування чи дитячих ігор.

Однак, якщо йдеться про велику суму, яка серйозно пошкодилася, можна постаратися повернути її вже у новому вигляді. Зношені старі дойч марки, якщо вони відповідають базовим стандартам, змінюють на абсолютно нові як банки, так і інші фінансові установи, що спеціалізуються на обміні старих валют.

Як зрозуміти, що купюра вважається старою

Старі банкноти – це просто купюри, у яких з’явилися незначні сліди зносу. У таку категорію потрапляють дойч марки, на яких проявляються:

  1. Забруднення. Купюра може бути помальована фломастером/чорнилом або зіпсована іншими забрудненнями з однієї або двох сторін.
  2. Надрив, навіть заклеєний скотчем. Якщо він перевищує 1-2 сантиметри.
  3. Дірки на поверхні купюри.
  4. Відсутність куточків. З’являється при неправильному зберіганні банкноти.
  5. Обгоріла поверхня, а також вицвітання банкноти при контакті з сонячним промінням.
  6. Сліди плісняви. З’являються, якщо дойч марки зберігаються із порушенням оптимальних умов – у приміщенні чи сейфі із підвищеною вологістю.
  7. Сліди хімічних агресивних сполук. Це можуть бути відбілювачі, які ви використовуєте для прання одягу, в кишені якого лежали дойч марки, розчинники фарби тощо.

Не намагайтеся позбавитися цих дефектів самостійно. Старі дойч марки краще вчасно обміняти, доки пошкодження не збільшились у розмірі.

Як обміняти зношені дойч марки

Якщо ви виявили в гаманці, кишені, сейфі зіпсовані дойч марки з пошкодженнями, про які ми вже говорили вище, необхідно звернутися до спеціалізованих компаній, які займаються обміном старих валют. Так, можна піти до банку. Він також здійснює процедуру заміни пошкоджених банкнот. Однак банки не завжди приймають старі дойч марки і можуть відмовити у здійсненні обміну. У той час як спеціалізовані компанії індивідуально підходять до кожного клієнта і не ухвалюють рішення без попереднього огляду та оцінки старих дойч марок.

Знайдіть компанію, умови якої повністю підходять. Вивчити всі правила співпраці можна безпосередньо на сайті або, зв’язавшись із представником фірми. Також під час телефонної розмови ви зможете домовитись про зустріч із експертом, який проводить оцінювання банкнот. Він уважно розгляне кожну купюру та винесе вердикт. Якщо умови, зокрема і комісія, вас повністю влаштовують, ви отримаєте на руки обумовлену суму.

Головне врахуйте, що обміну підлягає виключно купюра, на якій вдалося зберегти понад половину покриття. Тобто експерт має ідентифікувати від 55% банкноти та більше. В іншому випадку компанія може відмовити в обміні – пошкоджені більш ніж на половину дойч марки є недійсними.

Call Now Button