Куди подіти випрані долари

Паперові гроші мають практично максимальну ліквідність. Якщо ви не знаходитесь на безлюдному острові, звичайно. Ними можна розрахуватися за товари чи послуги практично скрізь, головне щоб грошей вистачало. Якщо ж валюту знаходить у тій країні, де вже є інша, можна звернутися до обмінника і отримати необхідні купюри.

Однак є у паперових грошей одна дуже велика проблема, на яку завжди слід зважати. Їх важко називати довговічними. Порвати паперові долари просто, залишити на видному місці, де їх змалюють діти чи погризуть домашні вихованці. Однак один із найпоширеніших варіантів – це забути їх в одязі та випадково випрати.

Що робити з такими купюрами доларів ви дізнаєтесь із цієї статті.

Обмін випраних доларів через банк

Перше, що спадає на думку, коли долари випадково випралися в пральній машинці, це звернутися до банку. Рішення є цілком логічним і воно навіть може вам допомогти.

Деякі банківські установи (в Україні далеко не всі) пропонують для клієнтів процедуру інкасо, яка передбачає заміну ваших попраних доларів на нові. У такому разі купюри вирушають до США, де вони знищуються. Після цього Федеральна резервна система друкує нові долари, які надсилаються новим власникам.

Найчастіше інкасо – надійна процедура. Однак є у неї кілька недоліків:

  • вона здійснюється довго – купюри проходять спочатку комісію українського банку, а потім організацію-емітента, тож це може тривати кілька місяців, середній термін інкасо, як правило, 6-8 місяців;
  • високі відсотки – банк не проводить інкасо безкоштовно, ціною послуги близько 20% вартості купюр;
  • відсутність гарантій – банк не дає гарантій своїм клієнтом, якщо Федеральна резервна система відмовить в інкасо;
  • відмова у проведенні процедури – банківська установа може просто відмовити у проведенні інкасо, якщо вважатиме угоду невигідною.

Якщо сума випраних доларів виявилася маленькою (а в кишені куртки чи джинсів поміститься не так багато грошей), банк відмовить у інкасо. І тоді спеціалізований обмінник – це єдине рішення, яке лишається.

Заміна випраних доларів через обмінник

Банк може здаватися надійним варіантом, але там ніхто гарантій не пропонує. Обмінник також не гарантує здійснення угоди, однак тут принаймні у вас є можливість зробити операцію швидко. Потрібно лише зв’язатися з представником компанії, домовитись про зустріч, обговорити умови угоди та здійснити обмін.

От і все! Усі дії можна зробити за день. Не потрібно чекати кілька місяців, поки ФРС надрукує нові купюри, і потурбується, чи ви отримаєте свої гроші назад.

Заміна випраних грошей в обміннику – це швидко, надійно та зручно, тому більшість українців вирішують скористатися саме такою опцією.

Call Now Button