Поява слідів зношування та інших деформацій на купюрах роблять їх абсолютно недійсними. Такими грошима ви не зможете розплачуватись, змінювати їх на іншу валюту, використовувати у терміналах чи банкоматах.
Тому при виявленні серйозних деформацій на банкнотах необхідно знайти надійну перевірену компанію, яка здійснює обмін старих доларів або євро на вигідних для вас умовах і максимально короткі терміни. Ми зібрали найпоширеніші питання, які ставлять клієнти обмінних сервісів.
Якщо на банкноті сліди зносу займають близько 5-10%, швидше за все, вона залишиться абсолютно дійсною. Тобто її прийматимуть при оплаті товару у терміналах, банкоматах тощо.
Серйозніші деформації: великі плями фарби, надрізи, обгорілі сліди по краях роблять купюру недійсною. У разі вона підлягає обміну після проведення ретельного аналізу.
І ось на цьому пункті давайте затримаємося докладніше. Проведення комплексної експертизи передбачає:
Якщо ви просите обмін старих доларів або євро в банку, приготуйтеся чекати кілька тижнів. Оскільки купюра може вирушати в іншу країну – ту, де її спочатку надрукували. Там проводиться експертиза та аналіз банкноти. І лише у разі отримання дозволу на обмін вам надходить сповіщення з проханням з’явитися до каси банку, щоб забрати на руки цілі гроші.
Якщо ви хочете обміняти зношені банкноти якнайшвидше, краще звертатися до спеціалізованих компаній, які проводять оцінку купюри на місці і тут же пропонують умови угоди, ґрунтуючись на номіналі та ступені деформації.
При обміні зношених євро чи доларів запитується комісія. Її розмір залежатиме від того, яка фінансова організація проводить процедуру. Якщо це банк, приготуйтеся до виплати комісії, що становить близько 20% від усієї суми, яку ви обмінюєте.
Більш вигідним рішенням є звернення до спеціалізованих компаній. Там розмір комісії зазвичай становить близько 3-7%.
У будь-якому випадку, незалежно від розміру комісії, обмін старих валют є вигідним рішенням. Оскільки зберігання пошкоджених купюр у себе вдома не дозволяє використовувати їх для оплати товарів чи послуг. Більше того, зберігання банкнот, які, наприклад, були піддані впливу підвищеної вологості, провокує підвищення ступеня деформації, а також появу цвілі або грибка на папері.