Наскільки вигідний обмін старої валюти

Під старою валютою мають на увазі зіпсовані: помальовані, порвані або потерті купюри. Сліди зношування можуть проявитися при неправильному зберіганні, частому використанні, передачі купюр або просто з роками, коли папір поступово втрачає свою міцність.

У ряді випадків стару валюту можна обміняти на таку ж суму з вирахуванням досить символічної комісії. На яких умовах здійснюється обмін та як зробити процедуру максимально вигідною? Давайте детальніше розумітися.

Коли вигідно обмінювати стару валюту в банку

Обмінювати старі долари, євро чи іншу іноземну валюту сьогодні можна у спеціалізованих компаніях чи звичайному банку. Абсолютно всі фінансові установи здійснюють процедуру обміну, яка називається інкасо. Вона полягає у тому, що:

  • пошкоджена купюра прямуватиме до країни, де її було надруковано;
  • після пересилання банкноти проводиться її експертиза – оцінювання поточного стану;
  • якщо вдається ідентифікувати більше половини купюри, здійснюється обмін, банк сповістить вас, коли необхідно прийти до каси та забрати гроші.

Крім досить тривалого терміну очікування та відповіді, недоліком інкасо є також і високі комісії. Банки вимагають близько 20% від усієї суми. Єдиний варіант зробити процедуру вигідною – якщо іноземна валюта була видана в пошкодженому стані:

  1. Через банкомат. Якщо під час подорожі ви отримали порвану або помальовану банкноту, необхідно звернутися до банку, послугами якого ви користувалися при знятті грошей з картки.
  2. У касі. У такому разі необхідно довести, що касир банку видав вам пошкоджені банкноти.

Як з більшою вигодою обміняти пошкоджені купюри

За винятком випадку, про який ми вже розповіли вище, обмін старої валюти в банку – не зовсім вигідна для вас процедура. Більше того, вона забирає багато часу та сил. Оскільки вам доведеться стояти в черзі на каси, довго чекати на відповідь, результати експертизи і так далі.

Набагато швидше та вигідніше здійснити обмін валюти у компаніях, що спеціалізуються насамперед на такій послузі. У штаті працюють кваліфіковані експерти, які можуть швидко оцінити стан банкноти. І якщо пошкодження несуттєві, тобто вдалося зберегти 50% купюри і більше, обмін здійснюється вже на першій зустрічі.

Серед інших переваг співпраці з компаніями, що змінюють пошкоджені банкноти:

  • мінімальні комісії – з клієнтів утримують від 3% від загальної суми обміну – остаточний розмір комісії залежатиме від того, яку суму ви змінюєте, яку валюту пропонуєте, наскільки сильно були пошкоджені банкноти;
  • повноцінна консультація для своїх клієнтів – ви можете звернутися до експертів із будь-якими питаннями, отримати розгорнуті вичерпні відповіді;
  • всі деталі обговорюватимуться з вами заздалегідь, а умови угоди узгоджуватимуться.

При такому підході ви зможете розраховувати на максимально вигідний обмін старої валюти і зможете швидко отримати на руки нові купюри замість пошкоджених.

Call Now Button