Обмін валюти після пожежі або затопленні: чи можливо повернути втрачену суму

Неможливо повністю застрахувати себе від неприємних непередбачених обставин. У тому числі від пожежі та затоплення. Обидві ці події завдають серйозної шкоди майну, зокрема й валюті. Особливо якщо вона зберігається не в надійному сейфі.

Якщо внаслідок пожежі або затоплення будівлі купюри, які були у вас у зберіганні, були серйозно пошкоджені, необхідно якнайшвидше звертатися до фахівців. Поки ще є можливість з максимальною вигодою обміняти стару валюту.

Як ушкодження впливають на можливість обміну грошей

Купюри, що виготовляються з паперу, є дуже вразливими до цілого ряду зовнішніх впливів. Особливо до підвищеної вологості та відкритого вогню. Навіть при використанні сучасних технологій виробництва банкнот не вдається убезпечити папір від загоряння або розмокання. Внаслідок чого валюта деформується.

Обидва ці принципи пошкодження: контакт з відкритим вогнем або водою по-різному впливають на банкноти та можливості їх обміну:

  1. Пошкодження валюти під час пожежі. При контакті з відкритим вогнем банкноти можуть бути частково або обгорілими. Якщо вдалося зберегти більшу частину купюри, обмін більш ніж можливий. Однак для цього потрібно, щоб пошкоджену валюту оглянули фахівці, які зможуть переконатися, що збереглося понад 50% її початкової площі. У такому разі приватні компанії пропонують майже повне повернення суми. З урахуванням хіба що невеликої комісії 3-5%.
  2. Пошкодження купюри під час затоплення. Підвищена вологість негативно впливає паперові гроші. Що вже говорити про більш тривалий контакт із водою. Намоклі банкноти деформуються, злипаються, розмазуються. Якщо гроші знаходилися у воді дуже довго, змивається чорнило, що впливає на можливість ідентифікувати купюру. Також при затопленні часто порушуються елементи захисту: голограми та водяні знаки, що підтверджують оригінальність банкноти. Обмін можна здійснити також при збереженні купюри на понад 50%. Перед цим обов’язково просушіть кожну банкноту. Розкладіть їх на сухий чистий рушник. І в жодному разі не використовуйте прискорені методи сушіння праскою, феном, на батареї.

Помилки при обміні обгорілих або розмоклих грошей

Перша і найголовніша помилка, яку припускаються багато хто – це затягування процесу звернення в компанії, що займаються обміном старої валюти. Не дивно – і пожежа, і затоплення житлового будинку чи квартири – стресові ситуації, у яких ми завжди можемо діяти правильно і продумано.

Однак якщо йдеться про справді серйозну суму, краще якнайшвидше звернутися до фахівців для оцінювання банкнот. Оскільки будь-які обгорілості або сліди розмокання з часом можуть посилюватись і ще більше деформувати папір.

Call Now Button