При неправильному зберіганні або транспортуванні на паперових грошах можуть з’являтися різні сліди зношування або забруднення. І нерідко це чорнило чи фарба. Якщо до впливу підвищеної вологості або ультрафіолету сучасні банкноти дуже стійкі, відштовхувати фарбувальні матеріали вони просто не здатні.
Часто замість того, щоб зберігати валюту в банку, люди облаштовують затишні місця у будинку чи квартирі. І, наприклад, під час ремонту, ваші заощадження можуть пошкодитися.
Якщо на євро проступила фарба, у жодному разі не можна:
Невеликі плями, якщо ви дійсно хочете прибрати їх, можна ліквідувати, використовуючи ватний диск, попередньо змочений у спирті. Однак намагайтеся позбавлятися плями круговими рухами. Якщо фарба свіжа, спирт допоможе вивести. Деякі барвники видаляються ще простіше, наприклад гумкою від простого олівця.
Якщо описані вище способи не спрацювали і фарба так і залишилася на купюрі, не варто вдаватися до агресивніших методів. Краще віднести банкноту професіоналу для ретельної експертизи та огляду. Якщо ступінь пошкодження є несерйозною, ви можете розраховувати на справедливий обмін. Його можна здійснити в:
І в жодному разі не приймайте як здачу або оплату товарів або послуг валюту зі слідами фарби або чорнила. Як мінімум тому, що це може свідчити про те, що купюру було вкрадено з банкоматів. Для запобігання зламуванням в таких апаратах використовується спеціальний відсік з чорнилом. Це дозволяє маркувати вкрадені гроші.
Навіть якщо вам дають євро зі слідами фарби, що з’явилися з інших причин, не приймайте банкноту, щоб надалі не витрачати час на її обмін.