Що робити, виявивши євро у фарбі

При неправильному зберіганні або транспортуванні на паперових грошах можуть з’являтися різні сліди зношування або забруднення. І нерідко це чорнило чи фарба. Якщо до впливу підвищеної вологості або ультрафіолету сучасні банкноти дуже стійкі, відштовхувати фарбувальні матеріали вони просто не здатні.

Чи можна вивести фарбу з євро?

Часто замість того, щоб зберігати валюту в банку, люди облаштовують затишні місця у будинку чи квартирі. І, наприклад, під час ремонту, ваші заощадження можуть пошкодитися.

Якщо на євро проступила фарба, у жодному разі не можна:

  • прати банкноту, особливо з використанням відбілювачів або агресивних засобів для виведення плям – так ви ще більше пошкодите купюру;
  • використовувати розчинники для фарби – вони не працюють для паперу;
  • терти фарбу сухою або вологою ганчіркою – ви тільки розмажете пляму і ще більше пошкодите валюту (а якщо більше 50% євро неможливо буде ідентифікувати ані банки, ані інші компанії не проведуть обмін).

Невеликі плями, якщо ви дійсно хочете прибрати їх, можна ліквідувати, використовуючи ватний диск, попередньо змочений у спирті. Однак намагайтеся позбавлятися плями круговими рухами. Якщо фарба свіжа, спирт допоможе вивести. Деякі барвники видаляються ще простіше, наприклад гумкою від простого олівця.

Чи можна обміняти пофарбовані євро

Якщо описані вище способи не спрацювали і фарба так і залишилася на купюрі, не варто вдаватися до агресивніших методів. Краще віднести банкноту професіоналу для ретельної експертизи та огляду. Якщо ступінь пошкодження є несерйозною, ви можете розраховувати на справедливий обмін. Його можна здійснити в:

  1. Банк. Фінансовий заклад займається обміном забарвлених євро, виконуючи процедуру інкасо. З клієнтів зазвичай утримується комісія 20% від суми обміну. Процедура досить довга, оскільки банкнота вирушатиме до країни, де її було надруковано.
  2. Спеціальні компанії. Якщо ви хочете здійснити обмін пофарбованих євро швидше, звертайтеся до фірм, що спеціалізуються на заміні старої валюти. Експерти вже на першій консультації зможуть визначити ступінь пошкодження банкноти і якщо вона не суттєва, то тут же провести обмін. Комісія у таких компаніях також менша, ніж у банку, і становить від 3% і вище залежно від суми обміну, ступеня пошкодження банкноти тощо.

І в жодному разі не приймайте як здачу або оплату товарів або послуг валюту зі слідами фарби або чорнила. Як мінімум тому, що це може свідчити про те, що купюру було вкрадено з банкоматів. Для запобігання зламуванням в таких апаратах використовується спеціальний відсік з чорнилом. Це дозволяє маркувати вкрадені гроші.

Навіть якщо вам дають євро зі слідами фарби, що з’явилися з інших причин, не приймайте банкноту, щоб надалі не витрачати час на її обмін.

Call Now Button