Якщо з якоїсь причини у вас вдома виявилися зношені банкноти зі слідами забруднень, цвілі або сильними розривами, необхідно шукати компанії, які займаються обміном старої валюти на максимально вигідних для вас умовах. У цьому як великі банки, так і приватні фірми проводять всі процедури, утримуючи з клієнтів комісію.
Її розмір може змінюватись від 3 до 20%. Що впливає на розмір комісії при обміні зношеної валюти і як можна знизити її, зробивши процедуру обміну для вас ще вигіднішою?
Навіть при акуратному зберіганні та поводженні з грошима на паперових банкнотах можуть рано чи пізно з’являтися природні сліди зношування. Що вже казати про те, що папір не застрахований від пошкоджень при контакті з вологою, забрудненнями, гострими предметами.
Стару валюту не обов’язково зберігати вдома. І, тим більше, не варто викидати. Ви можете пошукати способи вигідного її обміну у випадку, якщо видимою та цілісною залишається від 50% банкноти.
Обмін може здійснюватися як у банку, так і в приватних компаніях. У першому випадку проводиться процедура під назвою інкасо, яка передбачає експертне оцінювання купюр у тій країні, де їх було надруковано. Самі розумієте, що у такому разі процес може затягтися на кілька тижнів чи навіть місяців. Більше того, якщо експерти відмовлять в обміні, купюри вам не відправляються назад.
Приватні компанії змінюють стару валюту вже за першої зустрічі з експертом, який буквально за 5-10 хвилин проводить повне оцінювання всіх пошкоджених купюр. Відсоток у банках та приватних фірмах може суттєво відрізнятися. Наприклад, інкасо передбачає комісію до 20%. У той час як приватна фірма забирає собі від 3-5% усієї суми, яку ви принесли на обмін.
Що впливатиме на остаточний розмір комісії:
При цьому врахуйте, що в банку зазвичай комісія стандартна і не змінюватиметься в залежності від того, яку суму ви принесете. Або яку валюту хочете обміняти. Тому вигіднішим рішенням є все ж таки звернення до приватних компаній.
Чи можна вплинути на те, яку комісію з вас спишуть під час обміну порваних чи помальованих купюр? Насправді так. По-перше, поцікавтеся у компанії, чи є лояльна пропозиція, наприклад, при обміні великої суми. Або для постійних клієнтів.
Ну і звичайно, не забувайте про акуратне поводження з грошима. Щойно з’явилися незначні сліди деформації, які ускладнюють використання банкноти для оплати товарів чи послуг, краще одразу звертатися до експертів для оцінювання та обміну грошей. Оскільки згодом сліди зношування, забруднення, плісняви, розривів можуть лише посилюватися.