Деформації у вигляді розривів можуть з’явитись на будь-якій паперовій валюті, включно і з франками. Що робити, якщо через неакуратне зберігання або використання, а також як природні сліди зносу на банкнотах, які ви зберігаєте у себе вдома, з’явилися серйозні розриви? І у пунктах обміну, а також у магазинах відмовляються приймати через непридатність?
У такому разі актуальними стають послуги обміну старих франків. Який здійснюється як у банках, так і через приватні компанії. Розгляньмо докладніше: як зробити процес обміну порваних франків максимально вигідним?
Не всі франки, у яких з’явилися сліди розривів, можна обміняти. Оскільки важливо, щоб експерти, які оцінюватимуть банкноту, могли її повністю ідентифікувати. Підтвердити, що вона є оригінальною та відповідає зазначеному вами номіналу.
На відміну від плям, слідів плісняви та інших великих деформацій, розриви рідше відмовляються приймати для обміну. Оскільки навіть якщо купюру було розірвано навпіл, її легко ідентифікувати. Головне, щоби це були дві половини однієї банкноти без загублених частин.
Загалом тут діє одне універсальне правило – банкнота доступна для обміну, якщо експертам вдається ідентифікувати понад 50% купюри.
Головне правило обміну порваних франків – несіть їх на обмін якнайшвидше. У жодному разі не зберігайте у себе занадто довго пошкоджені банкноти. Оскільки сліди розривів можуть лише посилюватись і призводити до більшої деформації. Навіть якщо гроші акуратно лежатимуть у гаманці або в сейфі.
Виділяють ще кілька корисних та практичних порад, що дозволяють зробити обмін зношених франків максимально вигідним:
І обов’язково акуратно зберігайте банкноти доти, доки не донесете їх у пункт обміну. Уникайте контакту з підвищеною вологістю, забруднюючими факторами. Краще зайвий раз не діставати купюри з гаманця і надійно скласти в розправленому стані. Все це сприятиме вигіднішому обміну.