Норвезька крона сьогодні вважається однією з найбільш надійних та захищених від зношування та механічних дефектів валют. Незважаючи на те, що папір був і залишається досить вразливим до розривів, появи плям, стирання фарби та втрати насиченості кольору, при виробництві купюр задіяні інноваційні технології. Вони дозволяють продовжити термін експлуатації банкноти і зробити її стійкішою до низки агресивних зовнішніх чинників.
Розгляньмо детальніше, наскільки захищеною є норвезька крона від найпоширеніших пошкоджень? І як можна обміняти гроші у разі появи дефектів на нові буквально за 1 день?
Норвезький Центральний банк відповідально підходить до виробництва національної валюти, приділяючи особливу увагу якості та довговічності купюр. З 2017 року було введено в обіг нову серію норвезьких крон. І йдеться не лише про оновлений дизайн, а й про посилений рівень захисту. Він обумовлений такими факторами:
Також усі сучасні (тобто випущені після 2017 року) норвезькі крони мають спеціальну полімерну складову. Це невеликі вставки, які гарантують підвищений рівень стійкості до згинів та розривів.
При обміні зношених валют у банках запускається процедура інкасо. Тобто норвезька крона пересилається безпосередньо до Норвегії. Де головний банк перевіряє її статки. Експерти уважно аналізують та оцінюють купюру. І після цього відповідають: чи допускається обмін її на нові гроші. Така процедура є менш вигідною за цілим рядом факторів:
Чи можна отримати на руки нові норвезькі крони чи обміняти пошкоджені купюри на іншу валюту за 1-2 дні? Так, якщо звернутися до приватних компаній. Ви можете домовитись про зустріч із експертом буквально в день дзвінка до фірми. Підберіть потрібний для вас час і відвідайте офіс компанії, де фахівці проаналізують стан банкноти та визначать: чи можливо здійснити її обмін і на яких умовах? А точніше, який саме відсоток комісії списуватиметься при процедурі?
Зазвичай у приватних компаній, на відміну від банків, розміри комісії мінімальні: 3-5% проти 20% при проведенні інкасо.