Як підготувати стару валюту до обміну

Незважаючи на те, що сьогодні нові купюри виготовляються за особливою технологією, здатною зробити їх більш стійкими до механічних пошкоджень та іншої агресивної дії, папір – все ще один із найтендітніших матеріалів, які легко порвати та забруднити.

І при неправильному використанні, неакуратному зберіганні, недотриманні всіх рекомендацій купюри швидко зношуються. На них можуть з’являтися дрібні чи великі дефекти. У такому разі іноземну валюту потрібно поміняти. Оскільки сильні сліди зношування та дефекти, що займають від 10% банкноти і більше, не дають можливості користуватися грошима.

Давайте детальніше розглянемо, як здійснюється обмін та які кроки передбачаються для того, щоб підготувати купюру до подальшого обміну.

Оцініть ступінь деформації

При незначних пошкодженнях грошей, коли з’являються маленькі розриви на 2-3 мм по краях або плями, які можуть бути непомітними неозброєним оком, банкнотою можна продовжувати користуватися так, як ви робили до її деформації.

Купюру можуть приймати у магазинах, обмінних пунктах. Вона є абсолютно дійсною. Проте навіть у такому разі (якщо пошкодження незначні) за бажання ви можете запросити обмін порваної або промальованої банкноти. Для цього достатньо віднести її до найближчого відділення банку.

При цьому серйозна деформація передбачає те, що банк може відмовитись міняти купюру безпосередньо на касі. У такому випадку вимагається спеціальна процедура під назвою інкасо. Вона полягає у тому, що зіпсовані гроші вирушатимуть для перевірки та аналізу до тієї країни, де вони були надруковані.

Уважний огляд купюр допоможе наперед визначити, наскільки реально змінити зіпсовану валюту в касі банку. Як правило, якщо банкноту не приймають при оплаті або в терміналах, необхідно або вимагати процедуру інкасо, або звертатися до спеціалізованих компаній, які здійснюють обмін старих доларів і євро.

Інші поради щодо підготовки до обміну старих валют

Ми підготували вам ще кілька корисних порад, які допоможуть, звертаючись в компанії для обміну старих валют, досягти максимально вигідного для вас рішення:

  1. Заздалегідь запакуйте купюру, якщо вона була пошкоджена. Складіть її в zip-пакет – це запобігає подальшому зносу та пошкодженню.
  2. Якщо дефекти виникли через неправильне зберігання, наприклад, у сейфі або кімнаті з підвищеною вологістю, перенесіть усі гроші в інше місце.

І пам’ятайте, що навіть звертаючись до приватних компаній, що спеціалізуються на обміні старих валют, ви можете розраховувати на обмін у тому випадку, якщо вдалося зберегти більше 50% банкноти. В іншому випадку фахівці не можуть правильно її ідентифікувати. А тому можуть повністю відмовити у проведенні процедури.

Call Now Button