Як поміняти долари з пліснявою вигідно та швидко

Якщо національна валюта часто зберігається у нас у гаманці і швидко витрачається при здійсненні покупок, то долари багато хто зберігає вдома роками. Через неправильні умови зберігання банкноти можуть пошкоджуватися. На папір впливає навіть підвищена вологість – пліснява проявляється спочатку невеликими плямами, проте швидко розростається по всій поверхні банкноти.

Давайте докладніше розберемо, чому на доларах з’являється пліснява, як не допустити її виникнення і що робити, якщо ви виявили у собі долари, що прогнили?

Чому з’являється пліснява на купюрах

Здавалося б, сучасну валюту виробляють таким чином, щоб вона була максимально стійка навіть до високої вологості. І справді – гроші можуть потрапляти під дощ чи піддаватися пранню без жодних пошкоджень. Однак повністю убезпечити валюту від появи цвілі не вдасться. Тим більше, що головною причиною тут є саме неправильне використання та зберігання з боку власника банкноти. Сліди плісняви з’являються:

  1. При неправильному висушуванні банкноти. Якщо ваш гаманець або верхній одяг, у якому лежали долари, потрапили під дощ, і всі купюри повністю намокли, не варто залишати їх усередині для самостійного висихання. Це може призвести до того, що волога залишиться на поверхні паперу надто довго. А сам матеріал банкнот є ідеальним середовищем для розмноження шкідливих мікроорганізмів (особливо за умов підвищеної вологості). Розкладіть гроші так, щоб вони не торкалися один одного на рівну поверхню. Можна пропрасувати їх праскою через рушник або марлю.
  2. У разі неправильного зберігання грошей. Якщо ви зберігаєте вдома заощадження в доларах, важливо постійно провітрювати валюту. Обмеження циркуляції повітря призводить до того, що всередині шафи комода можуть з’являтися сліди плісняви. І згодом вони перейдуть навіть на купюри.

Особливості та етапи заміни доларів з пліснявою

Щоб замінити долари з пліснявою, зверніться до спеціалізованих компаній. Експерти оцінять стан банкноти і, якщо шкідливі мікроорганізми не повністю покрили всю її поверхню (має зберегтися мінімум 55% від усієї банкноти), готові будуть замінити її вже на першій зустрічі. Хіба що з вирахуванням невеликої комісії близько 5%.

Все, що вам потрібно – це зв’язатися з представником компанії, яка займається заміною старих грошей. І призначити відповідні дату, час і місце зустрічі з експертом.

Як запобігти появі цвілі на банкноті

Щоб не довелося розбиратися, як замінити долари з пліснявою, краще замислитись про заходи профілактики. Насамперед, необхідно уникати тривалого зберігання паперових грошей у вологих та темних місцях. Регулярне оновлення купюр, а також акуратне поводження з ними можуть допомогти запобігти зносу та розмноженню цвілі.

Call Now Button