Якщо ви часто їздите до Польщі по роботі або для відпочинку, то напевно зберігаєте вдома певну суму в польських злотих. Це помітно спрощує саму подорож. Оскільки одразу на виході з вокзалу або аеропорту ви можете оплачувати товари та послуги, не турбуючись про те, де знаходиться обмінник і за яким курсом проводитиметься обмін валют.
Що робити, якщо ви виявили, що польські золоті, які зберігаються у вас у сейфі, гаманці чи портмоне, деформувалися та зносилися? Точно не варто викидати банкноти. Якщо більша їхня частина залишилася видимою, ви можете вигідно обміняти всю суму і отримати на руки абсолютно нові купюри.
Зношена, пошкоджена, стара валюта – по суті, синоніми, які означають появу деформацій та дефектів на паперових купюрах. Найчастіше на польських злотих спостерігається:
Якщо з якоїсь причини польські злоті, які зберігаються у вас вдома, були пошкоджені, не варто зберігати їх ні в гаманці, ні в сейфі. Особливо, якщо гроші зазнали, наприклад розмокання чи розривів. У такому разі деформації можуть лише посилюватися і займати все більшу частину банкноти. Що надалі зробить її недоступною для обміну на нові цілі гроші.
Обміняти банкноти, випущені Національним банком Польщі, сьогодні можна буквально за один день. Звертайтеся до фахівців ValutaHub для оцінювання та аналізу стану купюр. Експерт огляне кожну банкноту та оцінить ступінь ушкодження. І на основі проведеного аналізу підтвердить можливість обміну. Він проводиться у разі, якщо вдається ідентифікувати понад 50% усієї купюри. Тобто більша її частина дозволяє переконатися, що гроші не підроблені: побачити їх номінал, захисні знаки.
Відразу після оцінки представники компанії видають вам на руки нові польські злоті, які ви можете використовувати для оплати товарів та послуг. Або обміняти на іншу валюту.
Наскільки вигідною є така угода та яку частину суми ви втратите? Відсоток комісії приватних компаній зазвичай мінімальний. На відміну від банків, які забирають близько 20% усієї суми, мінімальна комісія стартує з 3%. І залежатиме від ступеня пошкодження банкноти, її року випуску, номіналу.