Як відбувається обмін обгорілих євро

Паперові гроші сьогодні можна зробити стійкішими до підвищеної вологості. Вони навіть можуть витримувати повний цикл прання, зберігаючи свою цілісність. Однак папір все ще залишається схильним до відкритого вогню. І будь-який контакт із ним призводить до появи горілих слідів на поверхні.

Найчастіше такі гроші відмовляються приймати на оплату товарів чи послуг. Обгорілі валюти не беруть і обмінники, що значно ускладнює використання грошей. На щастя, сьогодні на ринку з’явилися компанії, які спеціалізуються на оцінюванні стану та швидкій заміні пошкоджених, у тому числі й обгорілих євро.

Давайте докладніше розберемося: як працює сервіс заміни банкнот.

Чи можна замінити обгорілу валюту

Сучасні технології дозволяють запобігти швидкому загорянню купюр. Банкноти виготовляються таким чином, щоб при контакті з відкритим вогнем купюра спочатку починала тліти, виділяючи гази і лише після цього спалахувала. Тобто при певному порозі температури, незалежно від того, наскільки новою є купюра і як вона захищена, поверхня починає згоряти. Появі більшого пошкодження може сприяти неправильне зберігання валюти. Наприклад, поруч із речовинами, які легко спалахують або швидко вступають у реакцію з відкритим вогнем.

Чому обгорілі євро не прийматимуть для оплати чи обміну:

  1. Відкритий вогонь змінює структуру паперу, робить його тоншим. Через це валюта (часто навіть залишаючись повністю цілою, навіть після тління, а не займання) не приймається терміналами та банкоматами.
  2. Вогонь ушкоджує краї паперу. Найчастіше купюри починають згоряти з обох боків. Тоді як у побуті беруть участь виключно цілісні банкноти.

Як замінити обгорілі євро

Можливість заміни обгорілих євро залежатиме від того, наскільки серйозно було пошкоджено купюру. Якщо вдалося зберегти менше половини банкноти, такі гроші не підлягають подальшій заміні та використанню. Вони вважаються недійсними і прийматися під час оплати товарів чи послуг, в обмінних пунктах тощо.

Однак, якщо горілі сліди не поширилися на більшу частину банкноти, ви можете замінити їх. Експерти ретельно оцінюють кожну купюру, перевіряючи, щоб збереглася цілісність понад 55% поверхні. Якщо це так, ви можете вигідно змінити обгоріле євро, звертаючись до компаній, що спеціалізуються саме на заміні старих валют.

Заміна здійснюється максимально швидко. Вже на першій зустрічі ви можете отримати нові банкноти. При цьому врахуйте, що такі компанії утримують комісію. Вона порівняно невелика: становить від 3% залежно від суми та ступеня пошкодження валют.

Така комісія незрівнянна з аналогічною процедурою, яку проводить банк – інкасо передбачає обмін обгорілих євро з вирахуванням комісії близько 20%.

Call Now Button