Навіть поводячись із купюрами максимально акуратно, ви не застраховані від того, що згодом на банкнотах з’являться сліди зношування та пошкоджень. Папір все взагалі залишається не найстійкішим до впливу підвищеної вологості, деяких хімічних сполук (наприклад, відбілювачів), фарби.
Якщо іноземна валюта ушкоджується, її можна замінити. Для цього навіть не обов’язково звертатися до банків. Набагато вигідніше міняти старі долари чи євро, звернувшись до спеціалізованої компанії. Вже на першій зустрічі з експертом вам проведуть комплексну оцінку банкнот та назвуть умови угоди.
Давайте докладніше розберемося, що розуміють під визначенням пошкодженої валюти. І як зрозуміти, що наявні у вас на руках банкноти належать до цієї категорії?
Зношеною може називатися валюта, що має серйозний ступінь деформації та ушкоджень. При цьому важливо, щоб вони не перевищували 50% усієї купюри. Тільки в такому випадку можна розраховувати на вигідний обмін старих доларів або євро.
Пошкоджені гроші часто є цілком недійсними. Тобто втрачають всю свою цінність – їх відмовляються приймати під час оплати товарів, у пунктах обміну іноземних валют тощо.
Тепер давайте докладніше розберемося, які купюри можна вважати зношеними? Під цим терміном розуміють банкноти, які:
До речі, зношеною валютою можуть бути не лише паперові банкноти. Долари або євро, що зберігаються в монетах, також можуть зазнавати деформації та появи пошкоджень. Зношеними монетами вважаються такі, що:
У жодному разі не варто зберігати пошкоджені зношені гроші у себе вдома. Так ви можете запустити процес деформації. І згодом пошкодження почнуть розростатися. Особливо, якщо купюри зазнали, наприклад, впливу підвищеної вологості – вона може спричинити у тому числі появу грибка, цвілі на банкноті. Своєчасно звертайтесь до компанії, яка здійснює обмін старих валют на максимально вигідних для вас умовах.