Як здійснити обмін порваної валюти

Готівкова валюта – річ, яка завжди потребує дбайливого поводження. Однак з паперовими грошима може статися щось неприємне. Вони можуть порватися, випратись у штанах, на купюру можуть помилково поставити штамп або описати діти фломастерами. Тому важливо розібратися в тому, які опції доступні для власників пошкодженої валюти.

Обмін через банк

Отже, якщо вам потрібен обмін порваної валюти, ви можете звернутися до банку, який пропонує для своїх клієнтів процедуру інкасо. Процес може зайняти від 6 до 12 місяців чи навіть більше. При цьому він виглядає таким чином:

 1. Спочатку купюру відправляють на експертизу, яка може тривати кілька тижнів чи місяців.
 2. Якщо експертиза підтвердила можливість обміну, фінансова організація надсилає пошкоджену купюру до країни, де її було випущено.
 3. У країні-емітенті пошкоджені купюри знищуються, а замість них друкуються нові, що відправляються назад для видачі власникам.

Відразу слід зазначити, що інкасо слід проводити тільки в тому випадку, якщо обсяг пошкодженої валюти дійсно великий. В іншому випадку це немає сенсу, оскільки послуга відрізняється такими основними недоліками:

 • високою комісією – деякі банки беруть за інкасо близько 20% загальної суми;
 • тривалістю процедури – після початку вона може закінчитися через рік;
 • рідкістю – далеко не всі українські банки пропонують послугу інкасо, а якщо пропонують – можуть відмовляти клієнтам з маленькими сумами;
 • відсутністю гарантій – після початку процедури банк не гарантує те, що обмін буде здійснено успішно, але комісія з клієнта знімається у будь-якому разі.

Отже, в певному випадку інкасо може бути корисною, проте низка обмежень і недоліків робить цю послугу не надто привабливою.

Обмін через валютний обмінник

Добре, що як альтернатива сьогодні існують різноманітні валютні обмінники, які спеціалізуються на обміні порваної валюти. Саме такою компанією є ValutaHub. При цьому така фінансова операція відрізняється низкою переваг у порівнянні з інкасо:

 • низькою комісією – до 3%;
 • швидкістю – здійснити обмін можна у день звернення;
 • комфортністю – витрачати день, як у випадку з поїздкою до банку, не потрібно, домовтеся з представником обмінника про зустріч заздалегідь, щоб не стояти у черзі;
 • швидкою експертизою – купюри оглядаються кілька хвилин, після чого представник обмінника зробить свою пропозицію.

Також слід зазначити, що експертизу можна замовити дистанційно через популярні месенджери – Viber, Telegram.

Щоб обміняти порвану валюту, слід звернутися до нашого фахівця, домовитись про зустріч, прийняти умови обміну, якщо вони вас влаштовують та закінчити угоду. Все дуже швидко, зручно та вигідно.

Call Now Button